Aktyvūs filtrai


Patalynė 

Net trečdalį savo gyvenimo praleidžiame ilsėdamiesi lovoje, todėl patalynė yra viena iš svarbiausių kokybiško miego sudedamųjų dalių, nuo kurių priklauso mūsų dienos kokybė. Minkšti ir malonūs liesti patalynės komplektai padės greičiau atsipalaiduoti, užmigti ir savo miegamajame pasijusti tarsi karaliais. Įvairių spalvų, dydžių, dizaino ir medžiagų patalynės užvalkalai ir jų komplektai padės susikurti norimą ramybės oazę arba prabanga dvelkiantį miegamąjį.  

Patalynės tipai 

Planuojant įrengti arba atnaujinti miegamąjį galite rinktis patalynės komplektus arba pavienius antklodės ir pagalvės užvalkalus bei paklodes. Nors populiariausi yra patalynės komplektai, juos įsigyjant dažnai patiriamas ir nepatogumas. Jau paruoštame patalynės rinkinyje nebūna paklodės, ją tenka pirkti atskirai. Taip pat juose yra vieno dydžio pagalvės užvalkalai ir antklodės užvalkalas. Tad jei jūsų patalynė yra nestandartinių matmenų, sutaupysite žymiai daugiau laiko, jei patys rinksitės ir derinsite pavienius užvalkalus. Renkantis paklodę rekomenduojama atkreipti dėmesį į jos tipą. Paklodė su guma miegui suteikia žymiai daugiau patogumo, nes ji nenuslysta, visą naktį išlieka savo vietoje ir taip netrikdo saldaus jūsų miego. 

Patalynės dydis 

Patalynė gali būti skirta viengulei arba dvigulei lovai. Pagal tai skiriasi antklodės užvalkalų ir paklodės dydžiai. Vienguliame patalynės komplekte įprastai būna antklodės užvalkalas, kurio dydis yra 140 x 200 cm, o dviguliame – jo matmenys siekia 200 x 200 cm. Kalbant apie pagalvės užvalkalus, jie gali būti patys įvairiausi: 50 x 70 cm, 50 x 60 cm, 70 x 80 cm ir kt. 

„C&D Style“ asortimente rasite bent kelias dydžių variacijas to paties stiliaus, rašto ir spalvų patalynės užvalkalų, kuriuos lengvai suderinsite tarpusavyje: 

Paklodės užvalkalų dydžiai: 160 x 200 cm, 180 x 200 cm ir 200 x 200 cm; 

Antklodžių užvalkalų dydžiai: 140 x 200 cm, 200 x 200 cm ir 240 x 220 cm; 

Pagalvės užvalkalų dydžiai: 50 x 75 cm ir 65 x 65 cm. 

Patalynės spalva 

Asortimente rasite tiek vienspalvius, tiek ir raštuotus patalynių užvalkalus. Norintys į miegamąjį įnešti ramybės, atsipalaidavimo ir harmonijos pojūtį – rinksis gamtai artimas spalvas: baltą, kreminę, žydrą, pilką, juodą. Karališkai mėlyna ir švytinti auksinė spalva pakerės dievinančius prabangą, o raštuotų audinių patalynė suteiks poilsio erdvei gyvybingumo ir žaismingumo. Dažnai patalynės spalva yra derinama prie miegamojo interjero, tad tai gali jums padėti lengviau apsispręsti, kuri dizainas jums tinkamiausias. Taip pat pastebima, kad vienspalvė patalynė yra universali ir tinka prie bet kokio stiliaus interjero. 

Patalynės medžiaga 

Patalynės medžiaga yra vienas svarbiausių pasirinkimo kriterijų. Nuo jos priklauso, kaip patogiai ir maloniai jausitės einant miegoti ir atsikėlus. Satininė patalynė, medvilniniai patalynės komplektai ir šilkiniai užvalkalai – tai populiariausių audinių patalynės užvalkalai. Kiekvienas jų suteikia savitą pojūtį ir funkciją.  

Satino patalynė 

Tai vienas populiariausių patalynės pasirinkimų. Audinys yra blizgus, švelnus, minkštas ir maloniai lygus, todėl miegant satino užvalkalais apvilktoje patalynėje jaučiamasi tarsi gulint ant debesies. Iš medvilnės pagaminta ir šilko žvilgesį turinti aukščiausios kokybės satino patalynė miegamojo interjerui suteiks ryškų akcentą. Satino patalynė turi termoreguliacinių savybių, todėl ypač mėgstama vasarą – miegant oda maloniai vėsinama ir taip jai neleidžiama perkaisti. 

Medvilniniai patalynės komplektai 

Medvilninius patalynės komplektus renkasi žmonės, ieškantys natūralumo ir ilgaamžiškų sprendimų. Patalynė, pasiūta iš medvilnės, yra pralaidi orui ir turi termoreguliacinių savybių, todėl yra tinkama naudoti visus metus: vasarą maloniai vėsina, o žiemą – sušildo. Ji ypač populiari  renkantis patalynės užvalkalus kūdikiams, vaikams ir alergijų turintiems žmonėms. Taip pat medvilnės patalynė puikiai sugeria drėgmę ir greitai ją išgarina. Dėl vandenį absorbuojančių požymių šio audinio patalynė pravers gausiai prakaituojantiems, neramiai miegantiems žmonėms. 

Šilkinis pagalvės užvalkalas 

Šilkinį pagalvės užvalkalą ypač mėgsta moterys. Šilkas maloniai priglunda prie odos, nesausina veido ir plaukų. Todėl miegant ant šilkinio užvalkalo išlaikomas veido odos drėgmės balansas, išvengiama užvalkalo įspaustų miego raukšlių, o plaukai apsaugomi nuo įsielektrinimo, vėlimosi, slinkimo ir lūžinėjimo. Taip pat šilkinis užvalkalas ypač rekomenduojamas brandaus amžiaus moterims, kurių oda mažiau elastinga, bei žmonėms, kurie yra itin jautrūs arba turi alergijų. 

Patalynės priežiūra 

Patalynės priežiūra yra gana paprasta. Daugumą patalynių užvalkalų ir komplektų galima skalbti skalbimo mašinoje. Įprastai patalynė yra keičiama kas 1–2 savaites. Švelnių spalvų patalynės skalbiamos 60, o ryškių spalvų ir raštų – 40 laipsnių vandens temperatūroje. Detalią patalynės priežiūros instrukciją rasite jos etiketėje. Skalbiant užvalkalus rekomenduojama vengti stiprių skalbiklių ir neperdozuoti minkštiklio, kurio likučiai vėliau gali dirginti odą.  

Kalbant apie populiariausių satininių patalynės komplektų priežiūrą verta nepamiršti, kad juos geriausia skalbti šaltame vandenyje – taip išsaugomas jų ilgaamžiškumas. Dėl savo lygaus ir slidaus paviršiaus šio tipo audinys nesiglamžo, todėl galite pamiršti nemalonius lyginimo darbus.  

Patalynė internetu 

Renkantis ir perkant patalynę internetu būtina atkreipti dėmesį į kelis parametrus. Pirmiausia įsitikinkite ar išsirinktas patalynės komplektas yra tinkamo dydžio. Išmatuokite čiužinį, antklodę ir pagalves bei palyginkite gautus skaičius su išsirinktos patalynės matmenimis. Įsitikinkite, ar patalynės medžiaga yra tokia, kokios ieškote: satinas, medvilnė, šilkas ir kt. Jei perkate atskirus užvalkalus, palyginkite, ar visi jie yra pasiūti iš vieno tipo medžiagos ir ar jų spalvos yra to paties atspalvio.  

Jei vis tik abejojate, ar išsirinkti užvalkalai patenkins jūsų individualius poreikius, atvykite į „C&D Style“ salonus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Čia ne tik gyvai apžiūrėsite patalynės užvalkalus, bet ir gausite vertingų patarimų ir atsakymus į rūpimus klausimus.